Nenaolejuje-li Julie, naolejuje Coyote

Autochemie

Dnes to není o logopedickém cvičení, ale o tom jak zmírnit třecí plochy. Hlavním úkolem speciálních maziv je snížení tření mezi dvěma povrchy. Ať už potřebujete uvolnit rezavé šrouby nebo spoje, promazat řetězy, panty, zámky nebo vysoce zatížená ložiska, nebo chcete povrch chránit před korozí, budou se vám hodit speciální maziva. Užijete je v domácnosti, garáži i dílně.

A proč chodit daleko, když je to easy a Coyote má docela širokou nabídku speciálních maziv.

Kdo maže, ten jede

Maziva jsou látky, které omezují tření, zvyšují účinnost a mnohdy rozpouští a zabraňují přenosu cizích částic nebo odvodu tepla. Mají kvalitní mazací schopnosti a chrání proti vlhkosti. Jejich použití má široké uplatnění. Využijete je k mazání strojů, motorů, náhradních dílů, kontaktů baterií, pantů a dalších kovových částí.

Coyote Konkor

Když potřebujete konzervovat nějaký stroj, tak se bude hodit Coyote Konkor. Vytváří na kovovém povrchu olejový film, který nejen maže, ale také dokonale chrání kovové části proti korozi.

Uvolníte s ním i zaseklé mechanismy a povolí i zapečené a zkorodované závity šroubů. Výborně se hodí se i na čištění a konzervaci zbraní. V hlavních loveckých zbraní dokonale rozpouští karbon.

Konkor chrání železné i neželezné kovy jako je ocel, litina, měď, zinek a olovo. Ošetřený povrch chrání až rok, brání korozi způsobené jak povětrnostními, tak průmyslovými vlivy. Jo a neobsahuje silikony.

Coyote bílá lithiová vazelína

Pokud potřebujete zamezit tření kov na kov u velmi zatěžovaných mechanismů, použijte Coyote bílou lithiovou vazelínu. Tato víceúčelová minerální mazací vazelína je zahuštěná lithiovým mýdlem a díky přísadám poskytuje odolnost proti extrémnímu tlaku.

Využijete ji především u ložisek s vysokým zatížením a u mechanismů, které pracují v extrémních teplotách.

Coyote lithiová vazelína odolává nejen vysokému zatížení, ale také vodě a vzdušné vlhkosti, protikorozní ochrana na jedničku!

Když vazelínu aplikujete, tak nestéká, při přimazávání nanášejte přiměřené množství. Všeho moc škodí. A pozor! Nemíchejte s mazacími tuky, které mají odlišné vlastnosti.

S touto Coyote vazelínou můžete ošetřit na co si vzpomenete - řetězy, panty, zámky, vysoce zatížená ložiska, ozubené převody, posuvné systémy, navijáky, dopravníky, vodní čerpadla.

Zkusili jsme touto vazelínou namazat i kovové zámky u staré postele, a od té doby máme celá rodina klidné spaní, protože nevrže ani pod stokilovým dědou.

Coyote Grafit spray

Ochranný film s dlouhodobým mazacím efektem zajistí i Coyote Grafit spray. Pokud potřebujete ošetřit panty, závěsy, kolejnice, hřídele, zámky, navijáky, matice, kulové čepy nebo listová pera, použijte jej. Neměl by chybět ani ve výbavě cyklistů!

Grafit spray obsahuje minerální olej a grafit. Aplikuje se v tenké vrstvě, pouze nastříkáním na povrch. Ideální teplota pro aplikaci je 5 - 30°C. 

Coyote PTFE spray

Výbornou mechanickou a teplotní stabilitu má Coyote Grafit spray. Je ideálním mazivem na ošetření kovových a plastových mechanických částí.

Kde jej použít? Tak určitě na řetězy, převodová kola, kolejnice, dveřní panty, zasouvací dveře, vakuové pumpy, dopravníky, upínací mechanismy, ráčny a gumová těsnění. Zabrání opotřebení a zablokování ošetřeného materiálu a ještě je velmi odolný proti vlivům počasí.

Coyote PTFE má velmi nízký koeficient tření a dobře přilne na povrch. Jeho mazací schopnosti fungují ve velkém teplotním rozmezí od -50°C až do 250°C.

Coyote Kontakt plus

A pak tady máme Coyote Kontakt plus, který ocení hlavně motoristé. Kontakt plus je vhodný na elektrické kontakty, které čistí a chrání před korozí.

Odstraní nežádoucí vysoké přechodové odpory a je vhodný jak pro vysoko, tak i nízkofrekvenční přístroje, televizní, rádiové a měřící přístroje a autoelektřinu. Uvolní i zapečené elektrické kontakty.

Aplikace je jednoduchá, podívejte se na video, zvládnou to i naše drahé polovičky:


Coyote Silkal

Jste vášniví cyklisté? Tak to si určitě pořiďte Coyote Silkal, který využijete při údržbě a opravách svého bicyklu. V zimě se bude hodit na promazání lyžařského vázání.

Tento inertní olej s vysokým procentem silikonu, je vážně k všestrannému použití jak v domácnosti, tak v dílně. Namažete s ním vrzající dveře, nebo vám usnadní protahování drátů a kabelů. Ošetříte s ním i gumové lišty, těsnění dveří, hadice chladícího systému nebo plasty nárazníků.

Navíc neztrácí své vlastnosti ani při teplotách pod 0°C, ani při vysokých teplotách nad 150°C.

Díky tomu, že zanechává vodoodpudivý film, můžete jej použít i na kožené, chromované, poniklované, plastové a další materiály jako ochranu před vlhkostí.

Coyote Uvolňovač šroubů s MOS2

Nejen motoristé, ale i domácí kutilové ocení Coyote Uvolňovač šroubů. Povolí zapečené šrouby i matice, promaže zámky, panty, řetězy i nářadí.

Díky jednoduché aplikaci, pronikne i na těžko dostupná místa, kde během pár minut uvolní zrezlé nečistoty a vy lehce uvolníte už každý šroub. Pokud rádi renovujete staré věci z půdy, tak mrkněte na video, jak si Coyote Uvolňovač šroubů poradí se šrouby u starého neudržovaného ozubeného kola.

Vykašlete se na babské rady z internetu, kde doporučují Coca Colu. Když si pořídíte Coyote Uvolňovač šroubů, tak vás to vyjde i levněji.

It´s easy

Z nabídky speciálních maziv Coyote si určitě vyberete to pravé. Naše produkty jsou dlouhodobě jedničkou na trhu autochemie. Tak proč experimentovat, když je to tak jednoduché?