Stavíme zisková mycí centra

AutoMax staví mycí centra, samoobslužné mycí boxy. Realizujeme desítky instalací ročně.

Výstavba ziskového mycího centra od záměru o výstavbě přes projekt, vyřízení stavebního povolení po uvedení do provozu. 

Dodáme podklady pro projektovou dokumentaci, veškeré mycí technologie, včetně doplňkového příslušenství, zajistíme výstavbu a optimální nastavení chemie.


Stavíme zisková mycí centra


Máte zájem o výstavbu ziskového mycího centra?

Klíčové momenty při výstavbě ziskového mycího centra

Postavíme moderní mycí centrum, kam se zákazníci budou rádi vracet a vám bude generovat zisk.

Ikona - Výběr vhodného pozemku


1. Výběr pozemku

Zhodnotíme, jak je váš pozemek vhodný pro výstavbu mycího centra. Umíme postavit mycí centrum i na atypickém pozemku.


Ikona - Projekt


2. Projektová dokumentace a vizualizace

Doporučíme nejefektivnější technologie pro samoobslužné mycí boxy, portálové kartáčové nebo bezkontaktní mycí linky a tunelové mycí linky. Připravíme vám vizualizaci mycího centra a veškeré materiály pro projektovou dokumentaci, nebo vám ji zpracujeme.

Ikona - Součinnost při stavebním řízení


3. Součinnost při stavební řízení

Operativní součinnost při vyřizování stavebního povolení. Délka stavebního řízení závisí na daném stavebním úřadu. Jsme připraveni vám dodat veškeré potřebné materiály.

Ikona - Stavební práce


4. Přípravné stavební práce

Zajistíme přípravné stavební práce, instalujeme prefabrikované zemní panely, včetně železobetonových žlabů s krycími rošty. Panely mají zabudované rozvody pro vytápění teplou vodou a kabeláž. Výhodou je časová úspora, oproti vylévání monolitické desky.

Ikona - Celková konstrukce


5. Instalace a technologie

Navrhneme design a rozměry konstrukce dle přání investora. Postavíme příčky a zastřešíme ocelovou konstrukci modulárním systémem ze sendvičových panelů s PU jádrem nebo příčkami z tvrzeného skla.

Ikona - Mycí technologie


6. Zkušební provoz a nastavení čisticí chemie

Zapojíme mycí technologie, vystavíme technickou místnost, zajistíme komplexní řešení čištění odpadních vod (ČOV), pokud je potřeba. Nastavíme optimální spotřebu čistící chemie MAFRA, tak aby mytí bylo dokonalé a zákazníci se k vám vraceli. Zároveň dbáme na efektivní nákladovost na spotřebovanou chemii a nabízíme během provozu zdarma služby technologa.

Ikona - Kolaudace


7. Kolaudace a uvedení do provozu

Dovedeme váš projekt až ke kolaudaci. Vaše nové mycí centrum uvedeme do provozu a vy můžete začít spravovat ziskové mycí centrum.


Ikona - Otevření mycího centra


8. Záruční a pozáruční servis

Součástí dodávky jsou služby technologa, záruční a pozáruční servis. Naši technici jsou vám k dispozici.


Náklady na výstavbu mycího centra

Pořizovací cena mycí linky nebo samoobslužných mycích boxů je individuální a závisí na mnoha faktorech:

 • na velikosti mycího centra,
 • na instalovaných mycích technologiích - typ a počet strojů,
 • na stavebních postupech - monolitická deska/prefabrikované panely, designu konstrukce, materiál zastřešení a opláštění,
 • nutnosti ČOV,
 • doplňkovém příslušenství pro samoobslužnou čisticí zónu.
Chci cenovou nabídku na míru


Náklady na provoz mycího centra

Délka provozu samoobslužného centra je 15 let. Jelikož je návratnost investice 3 - 5 let, vaše mycí centrum se tak brzy stává ziskovým.

Do provozních nákladů musíte započítat:

vstupní energie, čisticí chemii, výdaje na obsluhu jsou minimální, max. 2 hodiny denně na kontrolu stavu strojů a běžnou údržbu, minimální náklady na servis.

Nastavení spotřeby chemie výrazně ovlivňuje spokojenost zákazníků a efektivní fungování myčky. Naši odborníci vám nastaví optimální spotřebu čistící chemie, tak aby zákazníci byli spokojeni s mytím, a vy s náklady. Náklady na chemii při pravidelných kontrolách nepřesahují 5 % celkových nákladů.

Případová studie ziskového mycího centra

Investor nás oslovil s poptávkou na stavbu dvou samoobslužných mycích boxů. Po našem posouzení pozemku z hlediska - lokace, ekonomického potenciálu, připojení k sítím a dopravní obslužnosti, jsme vytvořili vizualizaci. Pozemek však vyhovoval stavbě tří boxů, navrhli jsme proto investorovi změnu, na základě rychlejší návratnosti investice.

Činnost AutoMaxu na tomto projektu:

 • posouzení pozemku, návrh změny oproti původnímu záměru investora,
 • vizualizace projektu a základní vzorový projekt,
 • vytvoření projektové dokumentace a součinnost při vyřizování stavebního povolení,
 • koordinace subdodavatelů přípravných stavebních prací,
 • výstavba,
 • nastavení technologií myčky,
 • optimální nastavení mycí chemie,
 • kolaudace projektu.


Stavíme zisková mycí centra

Od složení zálohy trvala výstavba centra do kolaudačního řízení 2,5 měsíce.

Investorovi nabízíme zdarma služby technologa, samozřejmostí je záruční a pozáruční servis. Oproti původnímu záměru vystavil investor místo dvou, tři samoobslužné mycí boxy. Zákazník obdržel hned na začátku kompletní cenovou nabídku bez skrytých položek a rozpočet jsme bez problémů dodrželi. Celková cena tohoto projektu byla 4,5 mil. korun.

Majitel má nyní ziskové samoobslužné mycí centrum, a při stávajícím provozu je návratnost jeho investice do technologie 3 roky.

Cena za výstavbu mycího centra se může velmi snížit, pokud již máte na místě průmyslový objekt do kterého lze implementovat technologii, případně je v areálu ČOV nebo lze využít i Lapol, využijete stávající prostory např. čerpací stanice, a technickou místnost umístíte do již existujících prostor.

Návratnost investice záleží na vytíženosti mycího centra, proto je velmi důležité umístění mycího centra, přístupnost a frekvence zákazníků. Obecně uvádíme průměrnou návratnost investice 3 - 5 let, jedná se o solidní návratnost investice i pro případ bankovního úvěru.

Prohlédněte si naše vybrané reference již hotových mycích center

Stavíme zisková mycí centra
Aktuální trendy mytí

V současné době je v České republice registrováno přes 6,13 mil. osobních automobilů. Svou popularitu si získávají samoobslužná mycí centra, protože je mohou řidiči využívat non-stop a okamžitě bez čekání.

Zvyšují se nároky zákazníků na kvalitu mytí vozů a přechází se na bezkontaktní mytí. Důležitá je rychlost provozu a komplexnost služeb.

Mezi oblíbení mycí programy, které nabízíme patří například mytí podvozku, předmytí aktivní pěnou, mytí šampónem s mikropráškem a další deset různých programů.

Jak jednotlivé mycí programy fungují se podívejte v našem článku Jaké programy můžete nabídnout v samoobslužném mycím centru?Doplňkové příslušenství mycího centra

Atraktivitu vašeho mycího centra zajistíte tím, že nabídnete zákazníkům doplňkové služby, jako je samoobslužná čisticí zóna. Místo, kde si řidiči vyčistí i interiér automobilu.

V nabídce AutoMaxu najdete komplexní doplňkové příslušenství jako jsou:


Doplňky pro mycí centra


Napište nám a my se Vám ozveme

Potřebujete poradit nebo zaslat cenovou kalkulaci?

Kontaktujte nás