Výstavba moderní tunelové mycí linky pro AAA auto – perfektní řešení pro péči o velkou flotilu

Mycí linky a boxy

V automobilovém průmyslu hraje čistota vozidel klíčovou roli při prezentaci produktů zákazníkům. Zvláště pro prodejce ojetých vozů je důležité, aby každé vozidlo vypadlo dokonale. 

Koncem roku 2022 se na nás do AutoMax Group obrátil náš dlouhodobý zákazník, který provozuje v Praze největší obchod s ojetými vozy. Kdo by neznal AAA Auto. S narůstajícím počtem vozidel, které procházejí prodejním prostorem, jim stávající mycí linka začala být malá a nevyhovující. Mycí linka nestíhala, navíc byla často mimo provoz, kvalita mytí a sušení nebyla na požadované úrovni.

V AAA Auto projede mycí linkou denně enormní počet automobilů a využívají ji 7 dní v týdnu. Díky dlouholeté spolupráci se AAA Auto obrátilo na AutoMax Group s požadavkem na novou mycí linku, která by uspokojila jejich potřeby.

Odpovědí na tento problém byla výstavba moderní tunelové mycí linky, která byla navržena a postavena se zřetelem na požadavky AAA Auto.

Požadavky investora a základní parametry

AAA Auto měla jasná kritéria pro novou mycí linku, která musí být splněna, aby vyhovovala velkému objemu mytých automobilů.

 • Spolehlivost – nová mycí linka musí být spolehlivá a schopná zvládnout denní provoz umývání ojetých vozů.
 • S velkým množstvím vozidel, která AAA Auto zpracovává denně, musí být mycí linka schopna rychle a efektivně umýt každé vozidlo.
 • Nezbytné je kvalitní sušení, aby se dosáhlo profesionálního vzhledu automobilů.
 • Spodní vysokotlaké mytí je důležité pro odstranění znečištění ze spodní části vozidel.
 • Co nejjednodušší ovládání mycí linky.
 • Využití stávajícího prostoru – nová mycí linka má být navržena tak, aby se vešla do stávajícího prostoru, aniž by bylo nutné ho rozšířit.

Řešení a realizace

Naši specialisté z modré divize mycích center AutoMax Group navrhli optimální řešení – tunelovou myčku Autoequip AE XL 7.24.

Tato mycí linka byla speciálně upravena pro potřeby AAA Auto. Byla zkrácena délka dopravníku a byl přidán zdvojený sušící rám s dynamickým sušením, aby se zajistila vysoká kvalita sušení vozidel. Navíc byla myčka vybavena přípravou na oplach osmotickou vodou, pokud by tento program chtěl zákazník v budoucnu spustit.

Technické parametry a zařízení pro mycí cykly

AutoMax je výhradním dodavatelem mycích linek DEGAMA/AUTOEQUIP, která vyrábí portálové, tunelové a speciální mycí linky pro osobní, užitková a nákladní vozidla.

Tunelová myčka Autoequip AE XL 7.24 od výrobce Degama nabízí následující technické parametry:

 • délka dopravníku: 14 625 mm,
 • celková délka technologie: 11 625 mm,
 • výška mytí pro typ 24: 2 400 mm.

Konstrukce je vyrobena ze žárově pozinkované oceli, lakovaná epoxidovým procesem, standardně v šedé barvě RAL7042. Standardně se dodává se 6 sloupy s venkovními služebními vchody z žárově pozinkované oceli, které jsou taktéž lakované.


A tato zařízení pro mycí cykly:

 • namáčecí rám u vjezdu,
 • šamponovací rám s aplikací chemického detergentu elektrickým dávkovacím čerpadlem,
 • 7 kartáčů se štětinami Carlite, vertikální kartáče na posuvných nosnících z nerezové oceli, horizontální kartáč,
 • rám oplachu,
 • rám se samoschnoucím voskem s aplikací chemického produktu,
 • obrysové horizontální sušení s motorizovanými fukary,
 • boční fixní sušení určené ke středním a nízkým oblastem.

Tunelová mycí linka má dvojitý vodní okruh pro použití vody ze sítě nebo recyklované vody.


Automatické ovládání a bezpečnostní systém

Automatizace hraje klíčovou roli při provozu moderní tunelové mycí linky. Systém automatického spouštění umožňuje snadné následování mycího programu. Vstupující vozidlo přijede na místo a spouští se mycí program. Po dokončení cyklu vozidlo přejede dále a myčka ví, že je hotovo.

Elektronické ovládání přes PLC a světelné semafory zajišťují plynulý a bezpečný průběh mycího procesu. Dopravník má tři rychlosti s mycí kapacitou max. 6 m za min.

Ruční klávesnice je pevně upevněná k podlaze a vyrobena z nerezové oceli. Je vybavena přepínači spolu s kontrolkami pro funkční nastavení a vypouštění vody během protizamrzající údržbě.

Na manuální desce se nachází další ovládací prvky pro ruční výběr šesti různých předdefinovaných mycích programů. Základní funkce tohoto terminálu operátora zahrnují programování mycích programů a zobrazení celkového počtu mytí, jednotlivých programů a alarmů. Jednoduché a efektivní ovládání.

Časová náročnost

Nová tunelová mycí linka navržená a postavená pro AAA Auto je dokonalým řešením pro zvýšený počet ojetých vozů, které každodenně prochází mycím procesem.

Celková realizace instalace nám trvala 10 dnů od doby, kdy kamion přivezl všechny komponenty. Během 5 dnů jsme zvládli veškerou stavbu, poté následovalo testování a předání investorovi.

Investice do kvality a efektivity

Nová tunelová mycí linka pro AAA Auto představuje nejen investici do kvality mytí, ale také do efektivity provozu. Díky technickým inovacím, včetně různých kartáčů a systémů sušení, je dosaženo dokonalého výsledku v co nejkratším čase. Ojetá vozidla představená zákazníkům AAA Auto se tak mohou prezentovat ve svém nejlepším světle.

Potřebujete poradit nebo zaslat cenovou kalkulaci?

Kontaktujte nás