Zpět na úvod

Washpark Tank Ono v Brně

Mycí linky a boxy

Na východní výpadovce v Brně, kousek od velmi vytížené Ostravské ulice, léta stála tunelová myčka rakouského řetězce Avia. Když v roce 2019 společnost odcházela z českého trhu, získala toto velmi strategické místo společnost Tank Ono. A chytla svou příležitost za pačesy.

V místě byla instalovaná stará technologie tunelové myčky Autoquip a tři mycí boxy, bohužel už na hranicí své životnosti. V tank Ono se rozhodli místo modernizovat a vypsali výběrové řízení. To nakonec vyhrála společnost AutoMax Group. A proč padl výběr právě na nás?

Kromě příznivé ceny modernizace mycího centra, jsme výhradním dodavatelem mycích linek DEMAGA/Autoequip. Tyto technologie na místě sloužily velmi dlouho a to s velkou spolehlivostí. Proto vsadili v Tank Ono na osvědčenou technologii.

Dalším plusem bylo i to, že dodáváme mycí boxy pro osobní i nákladní automobily italské značky Mix. Ta má na poli samoobslužných mycích zařízení už více než 25 letou tradici a jedná se o zavedeného dodavatele.

Třetím, a ne nedůležitým, parametrem bylo i to, že jsme oficiálním dovozcem a distributorem autokosmetiky a profesionální mycí chemie značky MA-FRA, pro Českou republiku. Naši technici nastavují optimální spotřebu chemie MA-FRA právě v mycích centrech.

A co jsme v Brně Slatině instalovali?

Nejprve jsme odinstalovali staré technologie a do 17metrové tunelové myčky nainstalovali novou, osmikartáčovou myčku Autoequip XL8.

Ta nabízí tyto programy:

 • chemické předmytí,
 • tlakové mytí,
 • mytí kol rotačními tryskami,
 • mytí pěnou kartáči,
 • voskování a sušení.

Kvalitu mytí ještě zvyšuje přítomnost obsluhy, která manuálně předmývá automobily vysokým tlakem vody.

Tato tunelová dokáže během hodiny umýt 40 až 60 vozidel. V mycím centru jsme obnovili i čističku odpadních vod, která využívá recyklovanou vodu. Tím se značně snížila spotřeba vody.

Samoobslužné mycí boxy

Kdo si chce svůj vůz umýt sám, může využít jeden ze tří samoobslužných mycích boxů. Ty nabízí šest programů:

 • předmytí speciální chemií pro odstranění zbytků hmyzu a usazenin,
 • hlavní vysokotlaké mytí horkou vodou s šamponem a mikropráškem,
 • mytí hustou pěnou,
 • oplach čistou vodou,
 • voskování,
 • a nakonec oplach osmotickou vodou.

Jeden box nabízí i mytí kartáči pro konzervativní řidiče, kteří jsou na tuto metodu zvyklí.

Podlahy v mycích boxech jsou vyhřívané, takže se boxy mohou využívat i v zimních měsících. Hrubé nečistoty odtékají skrz rošty do sběrných žlabů. Technickou místnost pro celé mycí centrum jsme soustředili do tunelové myčky.

Součástí mycího centra je i malá samoobslužná čisticí zóna s vysavačem a pračkou na koberečky.

V samoobslužných boxech mohou řidiči platit mincemi. Mytí v tunelové myčce si zaplatí na čerpací stanici klidně kartou.

Jelikož Tank Ono nastavilo více než příznivé ceny, tak je v mycím centru stále plno. Rekordem tunelové myčky je 310 umytých automobilů za den.

V tomto případě hraje ve prospěch mycího centra strategické umístění a také přívětivá cenová politika.

Chcete postavit podobné ziskové mycí centrum? Kontaktujte nás. Postavím ho i vám.