Shell PurePlus

Oleje s technologií Shell PurePlus

Shell PurePlus

Také motorové oleje prochází inovativním vývojem, můžete si vybrat jak z klasických, osvědčených produktových řad Shell Helix, tak z technologicky inovovaných produktů Shell Helix Ultra. Mezi ty nejmodernější patří motorové oleje s technologií Shell PurePlus, které mají výrazně zdokonalené funkční vlastnosti. Vyznačují se například stabilnější viskozitou a ještě lepší ochranou proti opotřebení motoru.

Technologie Shell PurePlus mění zemní plyn na průzračný, vysoce čistý základový olej bez jakýchkoliv nečistot, které se běžně v ropě vyskytují. Tento patentovaný proces přeměny zemního plynu na průzračně čistý základový olej ( GTL - GAS-TO-LIQUIDS) zdokonalovala společnost Shell přes 40 let a v současné době je jediným producentem maziv na světě, který je schopen vyrábět tyto velmi čisté základové oleje pro komerční využití.

Základové oleje tvoří až 90 % objemu motorového oleje a jsou tak klíčovou složkou každého maziva.

Výhody motorových olejů s technologií Shell PurePlus

  • výjimečné teplotně-viskozitní vlastnosti
  • vysoká oxidační stabilita
  • zvýšená úroveň čisticích schopností
  • vynikající střihová stabilita, která pomáhá prodlužovat životnost motoru

Které produkty se pyšní technologií Shell PurePlus?

Technologii Shell PurePlus vám přinášíme ve výrobcích řady Shell Helix Ultra. Toto inovované portfolio motorových olejů Shell Helix Ultra je sestaveno tak, aby vyhovělo průmyslovým normám a splňovalo požadavky výrobců automobilů.

Základové oleje tvoří až 90 % objemu motorového oleje a jsou tak klíčovou složkou každého maziva.

Čistota motoru srovnatelná s novým vozem

Oleje z řady Shell Helix Ultra umožňují udržovat čistotu motoru srovnatelnou se stavem nového motoru z výroby. Dokázaly to testy kalů Sequence VG při použití olejů typu 0W-40. Byly vyvinuty s využitím jak technologie aktivního čištění „Active Cleansing Technology“, tak unikátní technologie Shell PurePlus, čímž motor získává ještě vyšší úroveň čištění a ochrany.

S mazivy z řady Shell Helix Ultra se vyhnete častému dolévání oleje do motoru.

Dnes již osvědčená maziva Shell Helix Ultra umožňují prodloužit interval výměny oleje. Prodloužený interval je stanoven výrobci motorů a Shell doporučuje tyto intervaly dodržovat. Řada Shell Helix Ultra pomáhá zajistit vynikající odolnost proti degradaci oleje vysoko nad průmyslové standardy, a to i při těch nejdelších intervalech.