Shell

Líder v oblasti technológií výroby olejov a maziv

Shell

Každý rok investuje společnost Shell desítky milionů eur do výzkumu a vývoje. Více než 40 let věnovala výzkumu a vývoji technologií, které mění zemní plyn na kapalné uhlovodíky. Výsledkem jsou inovované základové kapaliny používané pro výrobu paliv, maziv a dalších produktů Shell. Pro výrobu špičkových syntetických motorových olejů nese tato technologie označení Shell PurePlus Technology. Tato technologie představuje unikátní a firmou Shell patentovaný proces výroby syntetického základového oleje, který přeměňuje zemní plyn na průzračně čistý základový olej.

Po řadě inovovaných motorových olejů pro osobní automobily Shell Helix uvádí společnost Shell na trhu řadu motorových olejů pro velké dieselové motory Shell Rimula formulované za využití další unikátní technologie - Dynamic Protection Plus.

Dynamic Protection Plus představuje jedinečnou kombinaci technologií Shell PurePlus a inovativní Adaptive Additive Technology, které poskytují vynikající ochranu moderním vysoce zatěžovaným velkým dieselovým motorům. Umožňuje vyšší úroveň ochrany než standardní základové oleje skupiny III vyrobené z ropy.

Adaptive Additive Technology umožňuje oleji přizpůsobit se (fyzikálně a chemicky) podmínkám motoru. Aktivně bojuje proti nahromadění kyselin a úsad, takže motor je chráněn v nejrůznějších podmínkách.

technológie-shell
technológie-shell

Technologie Dynamic Protection Plus poskytuje motorům výrazně vyšší ochranu za všech provozních podmínek. Motor je tak dlouhodobě chráněn a je schopen podávat maximální výkon. Výsledkem dlouhodobé ochrany je prodloužení jeho životnosti a snížení nákladů na údržbu. Významných úspor lze dosáhnout i snížením spotřeby paliva nutného pro zajištění celoročního provozu. Shell Rimula Ultra tak pomáhá snížit celkové provozní náklady. Poskytuje tedy více než běžnou ochranu.

Nejvyspělejším produktem řady motorových olejů pro velké dieselové motory je nový plně syntetický olej Shell Rimula Ultra 5W-30.

technológie-shell Shell Rimula Ultra 5W-30 poskytuje vynikající ochranu motoru proti úsadám a pomáhá zlepšit účinnost a ochranu proti opotřebení. Prokázané výsledky ukazují až o 56 % lepší ochranu proti opotřebení motoru*, prodlouženou životnost oleje* a snížení spotřeby paliva o 2 % * – což jsou významné úspory s ohledem na tisíce kilometrů, které průměrný kamion ujede každý rok. To vše přispívá k tomu, aby motory vozidel hladce běžely po delší dobu, a to i v extrémních jízdních podmínkách nebo náročném jízdním režimu start/stop. Dlouhodobá technická spolupráce s výrobci nákladních automobilů ukázala, že olej Shell Rimula Ultra 5W-30 nabízí vynikající kontrolu oxidace a viskozity. To pomáhá prodloužit intervaly výměny oleje až na 150 000 kilometrů. Výrobek je speciálně vyvinut k boji proti hromadění kyselin a úsad v klíčových místech, jako jsou vany, pístní kroužky, vložky válců a ventilové rozvody.

* Přesné úspory se mohou lišit v závislosti na aplikaci, provozních podmínkách, aktuálně používaných výrobcích, stavu zařízení a postupech údržby. Podrobnější informace na vyžádání.

Zajímavé odkazy:

Objevte nové technologie GTL - technologie přeměny zemního plynu na průzračně čistou kapalinu. Více než 40 let společnost Shell vyvíjela způsob, jak vyrobit kapalný produkt z jiného zdroje než ropa. Nové technologie a know-how společnosti Shell se setkávají v největším, nově vybudovaném závodě na přeměnu zemního plynu na průzračně čistou kapalinu v Kataru.