Technologie Shell PurePlus pro osobní motorová vozidla

Současná osobní motorová vozidla potřebují olej, který drží krok s jejich měnícími se požadavky a dělá více pro zlepšení výkonu a životnosti motoru. To je důvod, proč Shell vyvinul technologii PurePlus, což je zcela nový způsob výroby základových olejů ze zemního plynu.

Shell PurePlus Technology je revoluční proces, který přeměňuje zemní plyn na křišťálově čistý základový olej prakticky bez nečistot obsažených v ropě. Základový olej je důležitou součástí motorových olejů tvořící 75-90% jejich celkového objemu. Jde tedy o významnou změnu a zlepšení ve složení olejů, které tuto technologii PurePlus využívají. 

V porovnání s tradičními základovými oleji poskytuje technologie Shell PurePlus lepší viskozitu a nižší tření, tím pomáhá prodloužit životnost motoru, snížit náklady na údržbu, snížit spotřebu oleje a paliva a zajistit vyšší čistotu motoru.


Výjimečný výkon i při extrémních teplotách

Shell Helix Ultra skvěle odolává extrémně vysokým teplotám po delší dobu, čímž udržuje výkon motoru a chrání ho. Poskytuje vynikající odolnost proti degradaci oleje vyšší až o 32% oproti současným průmyslovým standardům*. Díky svému výjimečnému výkonu, i při nízkých teplotách, poskytuje Shell Helix Ultra s technologií PurePlus až třikrát rychlejší průtok oleje při -40 °C pro snadnější startování a rychlejší zahřátí motoru**.

* Ve srovnání se specifikací API SN a na základě oxidačního testu Sequence IIIG
** Ve srovnání se specifikací API SN a na základě ASTM D484

Nepřekonatelná ochrana proti usazeninám

Shell Helix Ultra s technologií PurePlus pomáhá chránit vysoce výkonné motory před škodlivými usazeninami, které brání správnému provozu. V provozních testech udržel Shell Helix Ultra s technologií PurePlus vynikající čistotu motoru a prokázal skvělý výkon na silnicích. Výsledkem bylo, že testovací vozidla si zachovala stejnou spotřebu paliva a výkon jako v den, kdy opustila továrnu*. Žádný jiný motorový olej nečistí váš motor lépe**.

*Na základě zkušebního provozu vozového parku na 100 000 km
**Na základě výsledků kalového testu Sequence VG s použitím 0W-40

motor

Nízké odpařování pomáhá šetřit čas a peníze

Až o 50% nižší ztráta odpařováním ve srovnání s ostatními motorovými oleji*. Tato vlastnost je důležitá zejména proto, že syntetické složení s nízkým odpařováním zajistí, že nemusíte olej tak často doplňovat - šetříte čas a peníze.

*Založeno na testu těkavosti ASTM D5800 NOACK

Nižší spotřeba paliva

Čím menší tření mezi díly v motoru máte (součástky se mohou pohybovat snadněji), tím méně paliva spotřebujete. Shell Helix Ultra s technologií PurePlus má složení s nízkou viskozitou a nízkým třením, díky tomu přispívá ke snížení spotřeby paliva až o 3%*.

*Založeno na výsledcích spotřeby paliva ACEA M 111 ve srovnání s průmyslovým referenčním olejem.

Shell PurePlus Technology

...pro motorové oleje budoucnostiShell Helix Ultra 0W

...vytváří jedinečný ochranný štít uvnitř vašeho motoru, který umožňuje technologie Shell PurePlus

Graf PurePlus


Graf Anti-Wear

*Ve srovnání s jinými plně syntetickými motorovými oleji 0W a na základě měření koeficientu tření v laboratorních testech provedených na olejích 0W-40.


Související odkazy:


Napište nám a my se Vám ozveme