Zpět na úvod

Oleje Shell Mysella pro stacionární plynové motory

Řada olejů pro plynové motory Shell Mysella byla vyvinuta tak, aby poskytovala operátorům zařízení přidanou hodnotu prostřednictvím zvýšené ochrany proti opotřebení, dlouhé životnosti oleje a vysoké účinnosti systému. 

Pro zlepšení schopnosti čelit výzvám široké škály plynových motorů a aplikací, navrhla společnost Shell portfolio kapalin, které vám umožní vybrat si produkt odpovídající vašim technickým a provozním potřebám.

Mysella

Ochrana proti opotřebení

Řada olejů Shell Mysella pro plynové motory je vyvinuta tak, aby olej minimalizoval tvorbu usazenin a udržel motor čistý. Například Shell Mysella S5 N má vynikající čistící schopnost i u vysoce výkonných motorů nové generace, které jsou v provozu v náročných podmínkách s velmi vysokými teplotami a tlaky pístů. Pomáhá udržet vynikající čistotu pístního kroužku a chrání vložku válce.

Životnost oleje

Oleje Shell Mysella jsou navrženy tak, aby poskytovaly dlouhou životnost oleje, což umožňuje efektivní údržbu provozu a snížení nákladů. Například Shell Mysella S5 S umožňuje prodloužení intervalů výměny oleje v motorech spalujících kyselé plyny jako je bioplyn nebo odpadní plyn. Tyto plyny mohou obsahovat vysoké hladiny halogenových sloučenin, které mohou výrazně snižovat životnost většiny tradičních maziv pro plynové motory.

Účinnost systému

Oleje Shell Mysella pro plynové motory jsou navrženy tak, aby pomáhaly zajistit vysoký výkon motoru. Například Shell Mysella S5 N pomáhá zajistit vynikající čistotu kotlů s rekuperací tepla, turbodmychadel a chladičů.

Prokazatelná úspora

Řada olejů Shell Mysella pro plynové motory je úspěšně používána na celém světě. Olej Shell Mysella S5 N ohromil dodavatele stlačeného zemního plynu, který provozuje více než 130 plynových motorů (Caterpillar, Waukesha) k pohonu kompresorů na jeho vývodech stlačeného zemního plynu v Dillí v Indii. Přechodem na tento olej se:

  • prodloužil interval výměny oleje z 850 na 1100 hodin 
  • snížila spotřeba oleje 
  • prodloužila životnost filtrů 
  • prodloužil operační čas zařízení
  • celkové snížení ročních provozních nákladů o více než 84 000 USD1.

Průzkum zadaný společností Shell ukázal, že zatímco prodlužování životnosti zařízení je prioritou pro většinu firem (73%), čtvrtina přiznává, že údržba není prioritou, dokud zařízení neselže. 60% respondentů tvrdí, že si neuvědomili, jak může účinné mazání snížit náklady na údržbu2.

Shell Mysella S7 N Ultra udržuje motor v perfektním stavu*

Mysella

*Výsledky jsou podpořeny více než 45 000 hodinami zkoušek u více než 10 motorů Jenbacher Type 6

Vysoce výkonné uhlíkově neutrální oleje Mysella pro stacionární plynové motory

Shell Mysella S7 N Ultra - nejnovější olej pro stacionární plynové motory v řadě Mysella vhodný zejména pro čtyřtaktní zážehové stacionární plynové motory s ocelovými písty

Shell Mysella S6 Nvhodný pro zvýšení ochrany proti usazeninám, snížení opotřebení ventilů a zvýšení výkonu i u motorů s vysokou hodnotou středního efektivního tlaku a motory s ocelovými válci 

Shell Mysella S5 Nvhodný pro typy motorů a kompresorů, pro které je doporučen nízký obsah popela a pro kogenerační jednotky

Shell Mysella S5 Svhodný pro typy motorů, které používají bioplyn, odpadní plyn, skládkové plyny nebo jiné druhy kyselých plynů a pro kogenerační jednotky 

Mysella

1 Uvedená výše úspory je specifická vzhledem k datu výpočtu a zmíněnému provozu. Tyto výpočty se mohou lišit v závislosti na místu a čase, i například na aplikaci, provozních podmínkách, konkrétním výrobku, stavu zařízení a údržbě.

2 Založeno na průzkumu zadaném společností Shell Lubricants a provedeném výzkumnou firmou Edelman Intelligence, na základě 400 rozhovorů s pracovníky energetického sektoru, kteří nakupují, ovlivňují nákup nebo používají maziva/tuky jako součást své práce v 8 zemích po celé Evropě (Francie , Itálie, Polsko, Německo, Spojené království, Turecko, Nizozemsko, Španělsko). Terénní práce probíhaly ve dvou vlnách, přičemž terénní práce pro země v první vlně (Německo, Velká Británie) probíhaly v březnu až květnu 2018 a terénní práce pro země v druhé vlně (Francie, Itálie, Polsko, Španělsko, Nizozemsko, Turecko) probíhaly v listopadu až prosinci 2019.

Související odkazy:

Napište nám a my se Vám ozveme