Vážení zákazníci, ve dnech 16.-17.2. 2023 bude probíhat inventura v našem skladu. Zákaznický servis i eshop bude plně funkční - objednávky bude tedy možno přijímat, ale zboží nebude expedováno.

Oleje a maziva Shell

AutoMax je výhradní distributor olejů a maziv Shell

AutoMax
Skladem více než 1 milion litrů olejů Shell
Oleje Shell jsou vyvíjeny více než 40 let
Automax je více než 7 let výhradní distributor pro ČR a SR
Podpora našich zákazníků na tel. 272 700 530 a online
20 let zkušeností s poradenstvím a prodejem olejů Shell
Více než 3 800 obchodních partnerů po celém světě

Oleje a maziva Shell

Ročně Shell investuje 2,5 mld USD do výzkumu a vývoje. Shell patří mezi absolutní lídry v oblasti technologií výroby olejů a maziv.

Více než 40 let věnovala společnost Shell výzkumu a vývoji technologií, které mění zemní plyn na kapalné uhlovodíky. Výsledkem jsou inovované základové kapaliny používané pro výrobu olejů a maziv Shell.

Technologie Shell
Oleje a maziva Shell

Oleje Shell pro automobily a motocykly

Ucelená nabídka olejů pro použití v osobních automobilech a motocyklech na maximální možný výkon.

Více informací o olejích shell helix pro automobily
Shell HelixShell SpiraxShell Advance
<strong>Oleje Shell pro automobily a motocykly</strong>

Oleje a maziva Shell Driveline

Široká nabídka olejů a maziv pro nákladní automobily a stavební a zemědělské stroje.

Více informací o shell driveline
Shell RimulaShell SpiraxShell TellusShell Gadus
<strong>Oleje a maziva Shell Driveline</strong>

Oleje a maziva Shell pro průmysl

Oleje a maziva přizpůsobené pro průmyslové využití ve vašem provozu co nejefektivněji a na maximální možný výkon.

Více informací o shell pro průmysl
AeroShellShell CorenaShell DialaShell GadusShell MorlinaShell MysellaNaturelleShell OmalaShell OndinaShell TellusTonnaShell Turbo
<strong>Oleje a maziva Shell pro průmysl</strong>

Profesionální služby Shell pro B2B zákazníky

Jsme poskytovatelem komplexních řešení se sadou služeb a nástrojů pro vaše podnikání - od analýzy oleje, přes odborné poradenství poskytované na místě, až po virtuální školicí programy.

Více informací o službách shell
logologologo
<strong>Profesionální služby Shell pro B2B zákazníky</strong>

FAQ

Podle jakého kritéria mám vybírat olej do benzínových / dieselových motorů?

Základním kritériem pro výběr správného oleje, jak do benzínových, tak do dieselových motorů, je předepsaná výkonová specifikace výrobce vozu, která je uvedena v manuálu vozidla. V případě pochybností můžete kontaktovat naše technické oddělení na adrese technicky.servis@automax-group.com.

Jaký výměnný interval má konkrétní olej?

Výměnný interval neurčuje výrobce oleje, ale vždy je předepsán výrobcem vozidla. Výrobce oleje zodpovídá za to, že konkrétní olej splňuje technické specifikace vyžadované pro konkrétní  typ vozidla. Jeden produkt tak může vyhovovat rozdílným výměnným intervalům, a to především v závislosti na požadovaných specifikacích v různých typech vozidel.

Mohu při dolévání míchat oleje různých výrobců?

Ano. Veškeré motorové oleje, ať už plně syntetické, na syntetické bázi nebo minerální, jsou z technického hlediska mezi sebou bez omezení mísitelné. Olej musí především splňovat výkonovou specifikaci požadovanou výrobcem motoru, v ideálním případě je také vhodné použít olej se stejnou viskozitou.

Může být motorový olej po kratší době používání v horším stavu než stejný olej v jiném voze po větším množství ujetých kilometrů?

Ano, je to možné. Degradace oleje zdaleka nezávisí pouze na počtu ujetých kilometrů, roli hrají
styl jízdy (sportovní jízda ve vysokých otáčkách znamená větší stres pro olej než jízda s malou spotřebou paliva),
délka tras (krátké trasy a jízda po městě znamenají rychlejší degradaci oleje než jízdy na dlouhou vzdálenost),
frekvence dolévání oleje (čím větší spotřeba oleje a častější doplňování, tím lepší stav olejové náplně na konci výměnného intervalu).
Výsledkem pak může být stav, kdy olej s nižším počtem ujetých kilometrů je v horším stavu než olej s větším kilometrovým proběhem.

Kde si mohu stáhnout technické specifikace a bezpečnostní listy k jednotlivým produktům?

Základní technické specifikace jednotlivých výrobků jsou uvedeny na našich internetových stránkách. Technické a bezpečnostní listy jsou k dispozici na stránce ke stažení, případně na vyžádání.

Kde najdu informace o ceně jednotlivých produktů Shell?

Cena jednotlivých produktů se může lišit v závislosti na prodejním kanále. V případě zájmu o nákup většího množství produktů nám pošlete telefon a adresu (specifikujte, prosím, region), náš obchodní zástupce Vás bude kontaktovat.
Pro maloobchodní prodej doporučujeme obrátit se na některého z našich autorizovaných distributorů, jejichž seznam naleznete na stránce prodejců.

Jakým způsobem se ujistím o tom, že kupuji originální olej?

Jako oficiální importér olejů a maziv Shell v České republice spolupracujeme s velkoobchodními partnery. V případě maloobchodního prodeje, chcete-li mít jistotu, že si kupujete produkt Shell v originálním balení, doporučujeme Vám obrátit se na některého z autorizovaných distributorů olejů a maziv Shell, jejichž adresy lze nalézt na našich internetových stránkách.

Jaké oleje Shell je možno použít do veteránů?

Do veteránů se obecně používají základní minerální oleje, pro motory jsou to tedy Shell Helix řady HX3 a HX5, do převodových ústrojí oleje řady Shell Spirax S2.
Požadavky týkající se konkrétní ho vozidla ale doporučujeme řešit s naším technickým oddělením technicky.servis@automax-group.com.

Potřeboval bych podrobnější informace o vašich výrobcích, na koho se mám obrátit?

V případě zájmu o informace ke konkrétnímu produktu nebo jeho aplikaci se obraťte na naše technické oddělení (technicky.servis@automax-group.com).
Pokud máte zájem o navázání spolupráce, pošlete nám telefonní kontakt a adresu (specifikujte region), náš obchodní zástupce Vás bude kontaktovat.

Kde si mohu zboží značky Shell objednat a vyzvednout?

Pokud jste naším registrovaným velkoobchodním zákazníkem, oleje Shell je možné objednat prostřednictvím našeho internetového objednávkového systému. Zboží Vám pak bude doručeno na Vámi určené místo dodání.
Pro maloobchodní prodej doporučujeme obrátit se na některého z našich autorizovaných distributorů, jejichž seznam naleznete na stránce prodejců.

Chcete poradit s výběrem vhodného oleje?

Kontaktujte nás
Parallax droplet
Parallax droplet